facebook youtube linkedin
O firmie

Głównym kierunkiem działalności TOOLS FACTORY Sp. J. jest projektowanie i produkcja maszyn i urządzeń w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, są to:

● maszyny do formowania termicznego tworzyw sztucznych z arkuszy z załadunkiem ręcznym,

● maszyny do formowania termicznego tworzyw sztucznych z rolki,

● maszyny do formowania termicznego tworzyw sztucznych z arkuszy z załadunkiem i rozładunkiem automatycznym.

Asortyment naszej produkcji obejmuje również maszyny i urządzenia do obróbki różnorodnych materiałów (m.in. tworzywa sztuczne, drewno, materiały drewnopochodne) takie jak:

● 3-osiowe obrabiarki CNC,

● 4-osiowe obrabiarki CNC,

● 5-osiowe centrum frezujące CNC,

● maszyny do formowania rotacyjnego (rotomoulding),

● poziome przecinarki taśmowe,

● inne urządzenia.

TOOLS FACTORY Sp. J. prowadzi prace projektowe w zakresie konstruowania nowych maszyn i urządzeń oraz prace rozwojowe, których efektem są innowacyjne rozwiązania i ciągłe doskonalenie istniejących wyrobów. Firma posiada własny dział badawczo-rozwojowy, w którym powstają projekty i szkice robocze, dokonywane są znaczące udoskonalenia programów sterujących. We współpracy z firmami zewnętrznymi odbywa się opracowywanie nowych i innowacyjnych technologii m.in. związanych ze zdalnym sterowaniem i obsługą techniczną maszyn poprzez Internet. Celem tych działań jest wytworzenie nowoczesnych urządzeń i innowacyjnych usług. Ochrona środowiska, bezpieczeństwo pracy oraz podwyższanie jakości i niezawodności wyrobów to główne priorytety w naszej działalności.

TOOLS FACTORY Sp. J. z powodzeniem sprzedaje swoją produkcję na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych m. in. w Niemczech, na Węgrzech, w Czechach, we Włoszech, w Kazachstanie, na Ukrainie, w Łotwie, na Litwie, w Chorwacji, Bułgarii, Rumunii, na Cyprze, (w Rosji i Białorusi – aktualnie sprzedaż wstrzymana). Celem działań eksportowych jest m. in. wzrost udziału eksportu w przychodach ze sprzedaży, zwiększenie rozpoznawalności produktów firmy, co pozwoli wzmocnić pozycję firmy w kraju i zagranicą oraz zwiększyć jej obroty i konkurencyjność.

TOOLS FACTORY Sp. J. jest laureatem wielu prestiżowych nagród m. in.:

• Wybitny Eksporter roku 2013

• Złoty Medal Targów Kieleckich PLASTPOL 2014

• Lider Przedsiębiorczości roku 2014

• Nagroda Główna Targów Przemysłowych w Nitrze, Słowacja, 2015 r.

• Dyplom Targów Kieleckich PLASTPOL 2015

• Złoty Medal Targów Kieleckich PLASTPOL 2016

Otrzymane nagrody i wyróżnienia oraz satysfakcja naszych klientów jest najważniejszą motywacją do dalszego rozwoju firmy oraz produkcji nowoczesnych, innowacyjnych maszyn i urządzeń.

Nasze rynki