facebook youtube linkedin
TWINLINE – nowa grupa termoformierek próżniowych

Pod koniec 2022 roku wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowy rodzaj termoformierek. Maszyny serii TWINLINE zostały zaprojektowane do pracy w technologii „Twin-Sheet”. Zawierają szereg unikalnych rozwiązań pozwalających na jednoczesne nagrzewanie i formowanie dwóch płyt materiału oraz finalne zespolenie ich w jeden produkt. Kombinacja precyzyjnego grzania płyt i odpowiedniego docisku pozwala na połączenie uformowanych próżniowo kształtek w jednym procesie, bez potrzeby stosowania klejów czy rozpuszczalników. Umożliwia to efektywną produkcję przestrzennych, pustych w środku elementów o kształtach niemożliwych do uzyskania na typowej termoformierce, takich jak palety, zbiorniki, kanistry, pływaki, itp.

Do produkcji można stosować takie same rodzaje materiałów termoplastycznych jak w zwykłym procesie. Łączone płyty mogą mieć różny kolor, a ich grubości muszą być zbliżone. Produkcja odbywa się w trybie automatycznym. Wysokie siły zwarcia stosowane w tym procesie i specyfika procesu schładzania wymagają stosowania termostatowanych form aluminiowych.

Maszyny TWINLINE są wyposażone w następujące, specyficzne rozwiązania:

– możliwość montażu dwóch form (górna i dolna)

– możliwość równoczesnego grzania dwóch płyt na różnych poziomach

– halogenowe lub kwarcowe elementy grzejne

– regulacja i precyzyjna kontrola procesu grzania

– bieżąca kontrola odległości pomiędzy płytami

– specjalna, podwójna rama dociskowa z serwonapędami

– niezależne, podwójne układy próżni i rozformowania dla dwóch płyt

– dmuchawa z układem podawania gorącego powietrza pomiędzy płyty

– automatyczny podajnik płyt

– automatyczny odbiór produktów

Maszyny TWINLINE można również wykorzystywać jak typowe termoformierki, pracujące z jedną formą i jedną płytą materiału.